• Profil szkoły

Organ prowadzący: Gmina Barciany

Szkoła liczy 141 uczniów, znajduje się w centrum miejscowości. Jest to nowy budynek (1994r.)
          z dużą salą gimnastyczną. Placówka dysponuje siedmioma salami lekcyjnymi, pracownią komputerową, stołówką, biblioteką, świetlicą oraz boiskami i placem zabaw dla najmłodszych dzieci.

Uczniowie mają możliwość nauki dwóch języków: angielskiego i rosyjskiego. Klasy nie są liczne, co sprzyja indywidualizacji pracy. Uczniowie chętnie uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne, dzięki którym mogą rozwijać swoje zainteresowania. Szkolny zespół teatralny odnosi co roku sukcesy na szczeblu powiatu i województwa.

By wyrównywać szanse edukacyjne dzieci i wspierać ich rozwój w szkole, realizowane są projekty. W ten sposób pozyskiwane są środki na organizację imprez szkolnych, ferii zimowych i wakacji oraz zajęć pozalekcyjnych.

Od czterech lat realizowany jest „Program wymiany szkół”. Dzięki tej współpracy co roku na bazie szkół organizowane są minikolonie.

Praca szkoły nastawiona jest na kształtowanie osobowości dzieci poprzez naukę, współdziałanie i pracę zespołową w poczuciu wzajemnej tolerancji.