Klasa V miała okazję zrewanżować się za ubiegłoroczną przegraną z kl. IV
w potyczkach czytelniczych.
W piątek 7 marca po roku przygotowań w szkolnej bibliotece w szranki stanęły klasy IV i V,
by wykazać się znajomością baśni H.CH. Andersena. Efekt tych przygotowań rozstrzygnął konkurs „Lubimy baśnie Andersena” przygotowany przez nauczycielkę Alinę Jasionek. Rywalizujące klasy miały nie tylko wykazać się znajomością baśni tego popularnego duńskiego pisarza, lecz również musiały udowodnić szybki refleks, umiejętność kojarzenia bohaterów i baśniowych motywów na podstawie rysunków i gestykulacji. Zabawy w „Kalambury” , wynotowywanie tytułów baśni z przygotowanego tekstu i zaprezentowanej piosenki cieszyły się wielkim powodzeniem. Rywalizacja była wyrównana,
do końca ważyły się losy uczestników. Wyniki po kolejnych konkurencjach skrupulatnie podawało jury- Urszula Dziadyk- Ruś i Małgorzata Kłaczko – Dyjas. Graczy dopingowała kl. III, która również miała okazję zaprezentować znakomitą znajomość baśni. Klasa V wygrała 7 punktami, a młodsi koledzy zapowiedzieli rewanż…
Aktualności
"Lubimy baśnie Andersena"
"Szok" w naszej szkole ;-)
28 lutego do naszej szkoły przyjechał cyrk „Szok”.
Występ odbył się w sali gimnastycznej. Oglądali go wszyscy chętni uczniowie.
Dwóch artystów, magik i akrobata, zaprezentowali niezwykle sztuczki karciane, żonglerkę, chodzenie na szczudłach oraz rozbawili publiczność zabawnymi popisami klauna. Jednak główną atrakcją był olbrzymi wąż, którego można było dotknąć, a nawet wykazać się odwagą i owinąć go wokół swej szyi. Śmiałków w naszej szkole nie brakowało…
Cyrkowe występy okazały się wielką atrakcją. Wszyscy doskonale się bawili i podziwiali umiejętności artystów.Ada Baranowska
Kiermasz ciast
W środę 26 lutego w naszej szkole odbył się kiermasz ciast, zorganizowany przez rodziców uczniów klas I - III. Wychowankowie klasy III przeznaczą dochód na pokrycie części kosztów wycieczki do Warszawy.
Teatralne spotkania z literackimi bohaterami
Tomek Sawyer i Bracia Grimm byli bohaterami widowisk przygotowanych przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu. Uczniowie klas 0- III 27 lutego zostali zabrani w podróż po fantastycznym świecie stworzonym przez niemieckich baśniopisarzy, zaś uczniowie klas starszych szkoły podstawowej tego samego dnia mogli poznać burzliwe losy literackiego łobuziaka stworzonego przez Marka Twaina na kartach jego powieści. Dynamiczna akcja, dowcipne dialogi, barwne postaci, urokliwa scenografia i oryginalna oprawa muzyczna zaprezentowanych w kinie „Gwiazda” widowisk teatralnych sprawiły, że wszyscy uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły.
I MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK MOŁTAJNY 2014
14 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Mołtajnach odbył się I MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL KOLĘD
I PASTORAŁEK. Organizatorzy tej imprezy to: Zespół Szkół w Mołtajnach,
Sołectwo Mołtajny i Mołtajńskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „NADZIEJA”.
Uczniowie przygotowani przez Panią Martę Niską reprezentowali na festiwalu naszą szkołę, co zostało uwieńczone kolejnymi sukcesami.
W kategorii klas I-III zespół „Gwiezdna Trójka”( Adaś Kustra, Grześ Witek i Krystian Zajdel), śpiewając kolędę „Gore gwiazda”, zdobyli II miejsce, a Dominika Żelazna w kolędzie „Pastuszek bosy”
zdobyła III miejsce.
W kategorii klas IV-VI Adrianna Baranowska wyśpiewała nam I miejsce pastorałką „Sianko na stół”,
a Kamila Siok III miejsce, śpiewając kolędę „Złota Jerozolima”. W kategorii gimnazja reprezentowała nas Wiktoria Ślipek i za kolędę „W grudniowe noce” otrzymała II miejsce.
XVII Festiwal Jasełek w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie
Zespół teatralny „Powsinoga” po raz kolejny wziął udział w Festiwalu Jasełek w Bazylice
św. Jerzego w Kętrzynie.
Aktorzy zaprezentowali w drugim dniu festiwalu 18 stycznia widowisko jasełkowe pt.: „Niezwykła betlejemska noc”. Jury festiwalowe przyznało grupie teatralnej z naszej szkoły I miejsce, kierując słowa uznania do aktorów, solistów i chórzystów, a także do osób przygotowujących to przedstawienie.
ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS „ŚNIŁO MI SIĘ, ŻE… W KRAINIE MOJEJ WYOBRAŻNI”
12 grudnia 2013 roku rozstrzygnięty został organizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu konkurs „Śniło mi się, że… W krainie mojej wyobraźni” skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz ośrodków szkolno- wychowawczych województwa warmińsko mazurskiego i pomorskiego.
Bardzo licznie uczestniczyliśmy w tym konkursie. Wysłaliśmy około pięćdziesiąt prac. Jury konkursu postanowiło przyznać nagrodę specjalną dla uczniów naszej szkoły za wysoki poziom prac i ogromne zaangażowanie w konkurs. Dostaliśmy duży zestaw profesjonalnych farb. Sukcesem jest I miejsce Bartka Supińskiego i wyróżnienie Krystiana Ślipka- chłopców z klasy II.
A OTO ZWYCIĘSKA PRACA BARTŁOMIEJA SUPIŃSKIEGO Z KLASY II
Konkurs "Elektrośmieci dla Ziemi i dzieci" - zakończony
W konkursie udział wzięły 3 placówki.
Wszyscy zatem zostają zwycięzcami!
Otrzymają nagrody oraz specjalne dyplomy!
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział!
- Nazwa placówki: Punkt przedszkolny ,,MUCHOMOREK" w Windzie
Osoba odpowiedzialna za konkurs: Regina Bieńko
Liczba zebranych telefonów: 13
Liczba dzieci w placówce: 11
- Nazwa placówki: Przedszkole Miejskie nr 31 w Olsztynie
Osoba odpowiedzialna za konkurs: Katarzyna Kobusińska
Liczba zebranych telefonów: 40
Liczba dzieci w placówce: 50
- Nazwa placówki: Przedszkole Miejskie w Korszach
Osoba odpowiedzialna za konkurs: Jan Obrębski
Liczba zebranych telefonów: 34
Źródło: Dzieło Misyjne Archidiecezji Warmińskiej www.misje.archwarmia.pl
Elektrośmieci dla Ziemi i Dzieci
Konkurs
Starsi uczniowie naszej szkoły pomogli przedszkolakom z MUCHOMORKA, czyli najmłodszym członkom społeczności szkolnej, w udziale w konkursie ekologiczno-humanitarnym „Elektrośmieci dla Ziemi i Dzieci”.
Zadaniem uczestników było przeprowadzenie w placówce zbiórki niepotrzebnych telefonów komórkowych.
Telefony sprawne (najlepiej z baterią) oraz telefony uszkodzone będą przekazane Księżom Werbistom w Pieniężnie.
Telefon działający (najlepiej z baterią) jest odnawiany i wtedy trafia do jednego z krajów rozwijających się. W ten sposób ułatwiamy komunikację osób tam zamieszkałych.
Jeżeli komórka nie nadaje się do użycia, jest poddawana recyklingowi i wtedy firma zajmująca się taką działalnością przekazuje pomoc na działalność misyjną.
Cele konkursu:
- kształtowanie postaw ekologicznych poprzez zbiórkę i recykling elektrośmieci
- pomoc placówkom zaangażowanym w dzieła humanitarne i misyjne na rzecz dzieci i ubogich z innych krajów
- propagowanie i rozwijanie prawidłowych postaw ekologicznych i humanitarnych
Kryteria konkursu:
Zadaniem przedszkola jest przeprowadzenie akcji zbierania telefonów komórkowych.
Wgrywa placówka, która zbierze jak najwięcej telefonów w przeliczeniu na liczbę przedszkolaków w danej placówce.
Organizatorzy przewidzieli nagrody za 3 pierwsze miejsca.
Wyniki konkursu umieszczono na stronie przedszkola i stronie Dzieła Misyjnego oraz mają być podane w mediach.
Czas trwania konkursu: 07.10.2013 - 31.12.2013r.
Ogłoszenie wyników: 06.01.2014r w Misyjny Dzień Trzech Króli, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego
Organizatorzy: Przedszkole Miejskie nr 31 i Dzieło Misyjne Archidiecezji Warmińskiej
- Katarzyna Kobusińska
Przedszkole Miejskie nr 31 w Olsztynie,
http://www.przedszkole31olsztyn.cba.pl
- Ks. Marian Midura,
Dzieło Misyjne Archidiecezji Warmińskiej, www.misje.archwarmia.pl
Koordynatorką konkursu w naszej szkole była Pani Regina Bieńko.
Spotkanie wigilijne dla seniorów
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach byli organizatorami spotkania opłatkowego dla seniorów naszej gminy, które odbyło się 18 grudnia 2013r. w restauracji „Feniks”. Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt wystąpić przed tak wyjątkową publicznością
w przedstawieniu jasełkowym. Przedstawienie bardzo podobało się oglądającym.
Przedświąteczny czas, to czas magii. Dzielmy się nią z potrzebującymi.
PRZEDŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA Z PANIĄ ASIĄ
Tuż przed świętami uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się na artystyczne warsztaty świąteczne w Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach, które prowadziła Pani Asia Ładosz. Tematem zajęć był stroik świąteczny. Dzieci moczyły gąbkę florystyczną i obserwowały, jak pochłania wodę. Do jej dekoracji wykorzystywały gałązki świerka i sosny. Następnie ozdabiały swoje kompozycje szyszkami mchem, suszonymi owocami, figurkami gipsowymi, świeczkami i bombkami. Całość posypywały złocistym brokatem. Każdy stroik był wyjątkowy i niepowtarzalny.
Mali artyści z dumą prezentowali swoje wytwory najpierw na stołach wigilijnych w szkole, a później podczas wigilijnej wieczerzy w domu. W czasie tego wyjazdu dzieci skorzystały także z zabaw i gier o tematyce świątecznej przygotowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną.
Wycieczka do "Krainy Lodu"
W ramach projektu profilaktycznego „Zimowo, świątecznie, serdecznie” uczniowie klas I-III naszej szkoły mieli okazję wybrać się do kina „Gwiazda” w Kętrzynie na film „Kraina Lodu"3D.
„Kraina lodu” to porywająca, pełna przygód animowana komedia. Film został wyprodukowany w studiu animacyjnym Walta Disneya we współpracy z twórcami „Zaplątanych”.
Anna, bohaterka filmu, wyruszyła na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy.W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji ocalenia królestwa przyjaciele zmierzyli się z surową pogodą, napotkali niebotyczne góry, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.
Błyszczące oczy i zaróżowione policzki naszych dzieci świadczyły o tym, że repertuar filmowy był trafiony w dziesiątkę.
Spotkanie wigilijne
Boże Narodzenie to czas radości, refleksji i życzeń. W piątek 20 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Wzięli w nim udział zaproszeni goście - pracownicy oraz radni Gminy Barciany, przedstawiciele Nadleśnictwa Srokowo, Koła Łowieckiego ,,Kaczor”, funkcjonariusze Straży Granicznej, policji oraz emerytowani nauczyciele. Obecni byli również rodzice, uczniowie, pracownicy obsługi oraz grono pedagogiczne.
Wspaniały program artystyczny, przygotowany przez Alicję Olko, Martę Niską oraz Małgorzatę Kłaczko-Dyjas , w wykonaniu uczniów wprowadził przybyłych w świąteczny nastrój.
Na zakończenie dyrektor szkoły Iwona Spodyniuk życzyła wszystkim radosnych, pogodnych i spokojnych świąt. Do życzeń przyłączyli się również goście, którzy nie zapomnieli o prezentach. Podczas uroczystości wręczono dzieciom także liczne nagrody za udział w konkursach plastycznych.
Album fotograficzny: https://spwinda.edupage.org/album/
Odwiedziny św. Mikołaja
Według tradycji chrześcijańskiej św. Mikołaj był biskupem Miry - krainy znajdującej się na terenie obecnej Turcji. Był on pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom
Mikołajki obchodzone są 6 grudnia. W wigilię tego dnia dorośli wkładają dzieciom prezenty pod poduszkę.
W całej Polsce utarło się, że to w nocy z 5 na 6 grudnia Mikołaj odwiedza najmłodszych. Mikołajkowe tradycje różnią się jednak znacznie w wielu regionach kraju. Według ludowych tradycji święty Mikołaj jest patronem pasterzy i bydła, które chroni przed wilkami. Dlatego właśnie 6 grudnia pasterze składali mu specjalne ofiary w postaci wieńców z lnu i konopi, kładąc na nich jaja kurze i gęsie. Tego dnia prowadzono też na plebanię owce i baranki.
Zwyczaj odwiedzania domów przez Mikołaja był znany w niektórych regionach Polski już w XIX wieku. Święty odwiedzał domy razem z aniołkiem i rogatym diabłem.W piątek 6 grudnia święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę. Pytał się nauczycieli o postępy w nauce i zachowanie uczniów. Wszystkim wychowankom, pracownikom szkoły i nauczycielom wręczył słodycze.
Album fotograficzny: https://spwinda.edupage.org/album/
Spotkanie z Anną Marią Wesołowską
Znana m. in. z programu telewizji TVN sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z młodzieżą gimnazjalną i pedagogami z powiatu kętrzyńskiego.
28 listopada młodzież gimnazjalna Zespołu Szkół w Windzie wraz z opiekunami Anną Onopą i Arturem Lizurejem spotkała się w Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie ze znaną m. in. z programu telewizji TVN sędzią Anną Marią Wesołowską. Sędzia, orzekająca przez 32 lata w sprawach karnych, tłumaczyła, jakimi sprawami zajmowała się i zajmuje na co dzień. To zbrodnie, zabójstwa, rozboje, gwałty, włamania, ale również podrabianie legitymacji szkolnych, podpisu rodziców, graffiti na murach czy bójki w szkole. Gdy na ławie oskarżonych coraz częściej widziała młodych ludzi, zdecydowała, że warto zacząć uświadamiać młodzież i mówić o tym, gdzie są granice między wygłupem a przestępstwem. Spotkanie dotyczyło problemu, jak żyć bezpiecznie w dzisiejszej rzeczywistości.
„Zależy mi głównie na tym by troszeczkę edukacji prawnej wkroczyło do grona pedagogicznego i przede wszystkim do młodzieży. Granice między tym co jest dobre a co złe, co jest wygłupem a co przestępstwem, żartem a wykroczeniem, naszym dzieciom się zacierają. Nie stawiamy granic, nie wynosimy wartości z domu, a to co przynosi świat zewnętrzny jest pozbawione wartości. Dzieci się w tym wszystkim gubią” - mówi sędzia Anna Maria Wesołowska.
Sędzia mówiła o nowych zagrożeniach, jakie czyhają na młodych ludzi, o cyberprzemocy, o przemocy rówieśniczej, o zbyt wczesnej inicjacji seksualnej, ale również o groomingu. Tłumaczyła, że dzieci muszą nauczyć się, jak bronić się przed dzisiejszą rzeczywistością.
Pomocą w rozwiązywaniu problemów z przemocą, wg Anny Marii Wesołowskiej, mogą być tzw. "kąciki prawne" w szkołach, gdzie powinny się znaleźć pewne regulacje dotyczące właśnie problemów dzieci (przepisy mówiące o przemocy rówieśniczej czy cyberprzemocy).
Na koniec spotkania młodzież mogła zadawać pytania pani Wesołowskiej oraz zrobić wspólne zdjęcie.
Artur Lizurej
Album fotograficzny: https://spwinda.edupage.org/album/
Zabawa andrzejkowa
Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja. Tradycja ta ma pogańskie korzenie, ale badacze nie są do końca zgodni, skąd się dokładnie wywodzi. Jedni sięgają do czasów starożytnej Grecji przypominając, że Andrzej po grecku Andreas (andros - mężczyzna, anter - mąż), inni podkreślają, że także Celtowie i germańskie ludy czciły w tym czasie Freya, który był bogiem urodzaju. Wieczór andrzejkowy także dla chrześcijan jest okazją do świętowania, bo to ostatni czas na zabawę przed rozpoczęciem adwentu.
Niegdyś traktowano wróżby bardzo poważnie i wykonywano w odosobieniu. Dziś bawimy się wspólnie, lejąc wosk, układając karty, rzucając za siebie skórki od jabłka, czy ustawiając buty jeden za drugim. Większość z tradycyjnych wróżb wiąże się z przewidywaniem zamążpójścia panien. Panowie podobne ceremonie odprawiali dla siebie w katarzynki.
W naszej szkole zabawa andrzejkowa odbyła w piątek 29 listopada. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III bawili się wspaniale - brali udział w licznych konkursach, tańczyli, śpiewali a także przewidywali swoją przyszłość. Imprezę przygotowała klasa III wraz ze swoją wychowawczynią panią Urszulą Dziadyk-Ruś.
Album fotograficzny: https://spwinda.edupage.org/album/
"Nie pal przy mnie, proszę!"
Uczniowie klas I-III wzięli udział w kolejnej edycji programu edukacji antytytoniowej ogłoszonej
przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Kętrzynie pt. „Nie pal przy mnie , proszę”.
W szkole Pani Marta Niska zorganizowała konkurs plastyczny pod tym hasłem.
Dzieci przygotowały wiele ciekawych prac, z których powstała wystawa. Na apelu, podczas którego pielęgniarka Grażyna Niedźwiecka przeprowadziła pogadankę na temat zagrożenia dla zdrowia, jakie niesie palenie tytoniu czynne i bierne, zostały wręczone nagrody ufundowane przez Panią Dyrektor i Panią Pielęgniarkę.
"Mam Talent" w naszej szkole
Młodzieżowa Rada Gminy Barciany jest organizatorem międzyszkolnego konkursu „Mam Talent”. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była radna Magdalena Seges. To ona przeprowadziła nabór uczniów do eliminacji szkolnych.
W piątek 15 listopada biblioteka szkolna była miejscem artystycznych zmagań w ramach konkursu. Popisy oceniało niezależne jury w składzie: dyrektor szkoły- Iwona Spodyniuk oraz nauczyciele: Alina Jasionek i Andrzej Sydor.
Na widowni zasiedli uczniowie kl. I-VI szkoły podstawowej. Obserwujący żywo reagowali na występy młodych artystów.
Naszą szkołę podczas międzygminnego przeglądu, który odbędzie się w GOK Barciany dn. 22 listopada, będą reprezentowali uczniowie:
W kategorii kl. I-III sp°Wiktor Żejmo– taniec breakdance
°Bracia Krystian i Konrad Ślipek- układ taneczny
w kategorii kl. IV-VI sp° Zespół „Artyści Mimellos” -
(Maciej Jasek, Krzysztof Główka, Radosław Sowa)- pokaz umiejętności gry aktorskiej
w kategorii kl. I-III g
°Wiktoria Ślipek - śpiew ( piosenka Celine Dion „My Heart Will Go On”)
Będziemy trzymali kciuki za powodzenie naszych artystów podczas międzygminnej rywalizacji.
Album fotograficzny: https://spwinda.edupage.org/album/
Uczniowie w "Krainie mitów"
W czwartek 7 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do kina „Gwiazda” na spektakl pt:,,W krainie mitów”.
Już o ósmej wszyscy zebraliśmy się pod szkołą i czekaliśmy na autokar, który miał nas, uczniów klas 4-6, zawieźć do Kętrzyna.
Spod szkoły wyjechaliśmy o ósmej pięć. Gdy już dotarliśmy na miejsce, wysiedliśmy i poszliśmy w stronę kina.
Po wejściu na widownię wszyscy zajęli swoje miejsca. Zgasły światła. Odsłoniła się kurtyna i naszym oczom ukazała sala muzealna, w której, jak się potem okazało, rozegrały się wszystkie wydarzenia.
Na scenę weszli główni bohaterowie: Ola i Michał, którzy byli w grupie uczniów zwiedzających to muzeum. Rodzeństwo nie było posłuszne swojemu nauczycielowi historii i odłączyło się od grupy. Obydwoje weszli do jednej z sal muzealnych i zaczęli tam rozrabiać. Mimo uprzednich zakazów dotykali eksponaty, a nawet otworzyli jedno z dużych naczyń. Nagle na sali rozległ się huk i na ziemię spadły różne nieszczęścia: woda zalała ulice, ziemia się rozstąpiła, utworzyły się huragany i sztormy na morzach. Okazało się, że młodzi ludzie otworzyli puszkę Pandory, która sprawiła, że rodzeństwo znalazło się w mitycznym świecie.
Dalsza część spektaklu opowiadała o różnych postaciach znanych nam z mitologii. Na scenie pojawił się król Midas, który nade wszystko ukochał złoto, a chciwość jego została ukarana. Poznaliśmy Pytię, która była wyrocznią i przepowiadała los. Po Ikarze, którego marzenia doprowadziły do tragicznej śmierci, Ola i Michał poznali króla Syzyfa i Prometeusza. Ukazujące się postaci podarowały zagubionym dzieciakom nić Ariadny,
by mogły powrócić do rzeczywistego świata. Tak też się stało. Z tą różnicą, że główni bohaterowie po spotkaniu z profesorem mogli się popisać dużą wiedzą na temat wierzeń starożytnych Greków, co wprawiło staruszka
w zdumienie.
Spektakl się zakończył, kurtyna opadła, a widzowie bili brawa. Wyszliśmy z sali pełni wrażeń, wsiedliśmy do autokaru i w drodze powrotnej opowiadaliśmy swe przeżycia.Myślę, że przedstawienie każdemu się podobało i wszystkim na długo zostanie w pamięci.
Klaudiusz Nagelski
KONKURS „ZBIERAMY KREW DLA POLSKI”
Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy Placówce Straży Granicznej w Barcianach byli organizatorami konkursu plastycznego pod hasłem „Zbieramy krew dla Polski”. Celem konkursu było promowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o honorowym krwiodawstwie, celach i potrzebach honorowego krwiodawstwa oraz rozwój wśród dzieci i młodzieży idei honorowego krwiodawstwa. Uczniowie Zespołu Szkół w Windzie bardzo licznie uczestniczyli w tym konkursie - 64% prac, które wpłynęły, to prace z naszej szkoły.
11 listopada w restauracji „Feniks”, podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości można było wysłuchać montażu poetycko- muzycznego w wykonaniu zespołu działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury pod kierunkiem Pani Barbary Sulowskiej oraz przepięknego koncertu piosenki folk- poetyckiej z udziałem zespołu „Cisza jak ta”. W tak nastrojowej chwili zostały również wręczone nagrody dla laureatów konkursu.Szczęśliwi zwycięzcy z naszej szkoły to:
KATEGORIA KLAS I-III
I miejsce- Nikola Niska
II miejsce- Julia Kułak
III miejsce- Bartosz BaranowskiKATEGORIA KLAS IV-VI
I miejsce- Adrianna Baranowska
III miejsce- Klaudia Szweda
Wyróżnienie- Hubert Wardak i Zuzanna MełechKATEGORIA GIMNAZJA
I miejsce- Joanna Ciesielska
III Miejsce- Wiktoria ŚlipekPoza kategoriami została również wyróżniona praca Marzenki Główki z zerówki.
Oprócz tego Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w uznaniu licznego udziału naszej szkoły w konkursie wręczyła na ręce nauczycielki pani Marty Niskiej kosz słodyczy dla uczestników konkursu.Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach plastycznych.
Archiwum Aktualności