Aktualności
ZADANIA 15 i 19 CZERWCA
ZADANIA 1-5 CZERWIEC
ZADANIA 11-15 MAJA
#naukawdomu. Razem damy radę!
Nasza szkoła bierze udział w projekcie #naukawdomu. Razem damy radę!
Dzięki temu, troje naszych uczniów za pośrednictwem szkoły, mogło bezpłatnie wypożyczyć
z Euroscholi laptopy do zdalnej nauki.Tych z Państwa, którzy jeszcze nie znają Euroscholi i nie wiedzą dlaczego wspiera szkoły, zapraszamy do lektury https://euroschola.eu/o-programie-dla-szkol.html
ZADANIA DLA KLAS 6.04-9.04
PLAN ZAJĘĆ POSZCZEGÓLNYCH KLAS
ZADANIA KL 2 PIĄTEK
ZADANIA - JĘZYK POLSKI 27.03
GEOGRAFIA KL.VI
GEOGRAFIA KLASA VI
Temat: Wielkie miasta Europy
Przeczytaj temat i wykonaj zadanie 3w zeszycie s.90
ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE
- 2
Głoska R
Zachęcam międzyczasie do pracy logopedycznej. Dzisiaj proponuję: przypomnienie ćwiczeń artykulacyjnych kształtujących głoskę /R/ oraz kilka zadań dla dzieci czytających.
Dla najmłodszych - gra Duble (również wyrazy z głoską /r/)
E. Nowicka - logopeda
Świetlica
Drodzy uczniowie!
Od wczoraj mamy zaostrzone przepisy związane z poruszaniem się oraz zakaz zgromadzeń, chyba że w rodzinie. Dlatego przypominam – nie spotykamy się z kolegami i koleżankami! Spędzamy czas w domu i na własnym podwórku w obrębie własnej rodziny. Poniżej zestaw zabaw dla dzieci i rodziców.
Zestaw ćwiczeń dla dzieci i rodziców.
Wspólna zabawa wniesie dużo radości i śmiechu
Angażujemy wszystkich domowników
- ,,Spacer między kałużami” – rozkładamy po pokoju kartki w różnych miejscach, które symbolizują kałuże. Maszerujemy w zmiennym tempie, zgodnie wystukiwanym przez rodzica szybko-powoli. Należy zwrócić uwagę, by dziecko podnosiło wysoko kolana podczas marszu i nie dotykały stopami kałuż.
- ,,Obroty” – zabawa w parach. Stoimy w parach (rodzeństwo bądź z mamy czy tatą) tyłem do siebie, dotykając się plecami, pośladkami i nogami. Nogi w lekkim rozkroku, mocno przylegają do podłogi. Jedna z osób trzyma woreczek (piłeczkę, pluszaka). Na sygnał ,,hop” osoby w parze robią skręt tułowia w jedną stronę i przekazują sobie woreczek (piłeczkę). Pamiętajmy by nie odrywać stóp od podłogi.
- ,,Kołyska” – siedzimy na podłodze z podkurczonymi nogami, które mocno obejmują się ramionami. Na sygnał dorosłego zaczynami się kołysać do przodu i do tyłu.
- ,,W poszukiwaniu wiosny” – poruszamy się po domu na sygnał mamy/taty np. biedronka, bocian, motylek, bąk naśladują wymienione stworzonko – sposób poruszania lub wydają charakterystyczny dźwięk.
- ,,Żabki” – skaczemy jak żabki, na sygnał skaczemy wysoko i daleko
JĘZYK POLSKI CZWARTEK 26 III
Archiwum Aktualności