SZALONE LICZBY
PI-STACJA
Kanał z darmowymi wideolekcjami z matematyki dla szkół podstawowych
EDUDU
Na naszym kanale znajdziesz filmy edukacyjne z 9 przedmiotów. Wszystko w oparciu o wymagania programu szkolnego, przygotowane przez nauczycieli i ekspertów w swojej dziedzinie.
Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura – propozycje dla uczniów
KORONAWIRUS BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY
„Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej GIS.
„Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższy. Zachowujmy się odpowiedzialnie” – dodaje GIS.
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZN0-WYCHOWAWCZYCH W SZKOŁACH
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
- 6
1 marca - święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia antykomunistycznego podziemia niepodległościowego.
Z tej okazji w pierwszym tygodniu marca, w naszej szkole została przygotowana gazetka, z której dzieci i młodzież dowiedziały się o głównych postaciach i wydarzeniach związanych z wyklętymi, które przez wiele lat były skazane na zapomnienie. W klasach V-VIII zostały przeprowadzone lekcje wzbogacone o pokazy filmowe oraz słuchanie pieśni. Zwieńczeniem obchodów święta było wykonanie przez uczniów zakładek do podręczników historii, aby zawsze przypominały o bohaterach.
COŚ DLA KLIMATU
- 17
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Coś dla klimatu". Spośród bardzo wielu prac jury wybrało dziesięć, które będą reprezentowały szkołę na najwyższym szczeblu.
Oto laureaci szczebla szkolnego:
1. Piotr Jaworski kl.I
2. Mariusz Czyżewski kl.II
3. Basia Czerwonka kl.II
4. Oliwia Brzostek kl.II
5. Ola Rycerz kl.III
6. Asia Czyżewska kl. V
7. Bartek Achimowicz kl.V
8. Szymon Pomalejko kl.V
9. Mateus Seges kl.V
10. Kinda Rycerz kl.VI
Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu !!!
DZIEŃ KOBIET W DRUGIEJ KLASIE
- 41
Na tropie historii II wojny światowej
- 28
PRZYGODY SKARPETEK
- 18
KLASA DRUGA ZACHĘCA DO PRZECZYTANIA FASCYNUJĄCEJ, PEŁNEJ ZASKAKUJĄCYCH PRZYGÓD KSIĄŻKI PT. " NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK"
"Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo."
GDZIE GINĄ SKARPETKI ???
NIE MOGĘ WAM POWIEDZIEĆ !!!
PRZECZYTAJCIE, ABY SIĘ DOWIEDZIEĆ !!!Emilka Marcińczyk
Bal karnawałowy w zerówce
- 6
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Mimo, że w tym roku już taki się odbył przed feriami, to bardzo chciały przeżyć go jeszcze raz. Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji wieszając serpentyny i balony , oraz poznawały różne kroki taneczne. Kiedy nadszedł ten oczekiwany dzień, zjawiły się w różnych przebraniach i z uśmiechami na buziach.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości wszystkim dzieciom, co było głównym celem tego balu.
Akcja charytatywna - gofry
14 lutego klasa 0 wraz z wychowawczynią i p. Agnieszką zorganizowała pieczenie i sprzedaż gofrów. W ramach akcji zebrano 440zł. Za zebraną kwotę zostały zakupione gry edukacyjne i terapeutyczne, które wykorzystywane są na zajęciach z pedagogiem, zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i zajęciach z zerówką.
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE !!!
Uwaga - zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym !
"COŚ DLA KLIMATU "-
to tytuł tegorocznej edycji, ze względu na kryzys klimatyczny i chęć zwrócenia szczególnej uwagi dzieci i młodzieży na zagrożone losy naszej planety.
W swoich pracach plastycznych pokażcie zagrożenia i szkody które czyni człowiek, ale też piękno ginącej przyrody, piękno zagrożonych, ginących gatunków roślin i zwierząt.
Jesteśmy cząstką przyrody, a ochrona przyrody jest naszą koniecznością!
WARUNKI UCZESTNICTWA:
Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę w formacie minimum A3,
każda placówka może zgłosić maksymalnie 10 prac.
TECHNIKA:
Dowolna technika płaska – pastele, kredki, farby, collage, grafika,(z wyłączeniem plasteliny i materiałów sypkich).
KATEGORIE WIEKOWE:
I grupa - Przedszkola
II grupa – I –IV szk. podstawowa
III grupa – V –VIII szk. podstawowa
Pierwszy etap konkursu odbędzie się w szkole.
Dziesięciu laureatów szkolnego etapu przystąpi do konkursu ogólnopolskiego.
Termin składania prac - do 10 marca- sala nr 1
ZAANGAŻUJ SIĘ !!!
"JAK FELEK POKONAŁ UZALEŻNIENIE"
- 13
W poniedziałek 24.02.20 r. w naszej szkole pojawili się niezwykli goście, którzy w ramach profilaktyki zaprezentowali przedstawienie o tym: „Jak Felek przezwyciężył uzależnienia”. Spektakl skierowany był do młodszego grona odbiorców, zatem obejrzały go dzieci z przedszkola oraz klas 0- V.
Podczas przedstawienia dzieci dowiedziały się, jaką siłę mają uzależnienia od tzw. „cyberprzestrzeni”, czyli wszelkiego rodzaju multimediów – komputera, telefonów i, co się z tym wiąże, Internetu i gier. Obserwowały zjawisko „zawieszenia” w innej czasoprzestrzeni – równoległej, cyfrowej oraz jego skutków dla codziennej życiowej aktywności, zarówno tej ruchowej, jak i umysłowej.
Ponadto uczniowie poznali konsekwencje złych nawyków żywieniowych, opartych na diecie wysokiej w cukier oraz żywność typu fast food.
Przedstawienie poruszało problemy współczesnego świata i wskazywało zagrożenia, które w każdej chwili mogą dotknąć każdego.
Turniej warcabowy klasy III
- 10
W klasie 3 w ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniów odbywają się zajęcia z gier planszowych. Dużą popularnością cieszą się warcaby i dobrze, bo gra ta rozwija koncentrację i cierpliwość, uczy samodzielności w podejmowaniu decyzji, trenuje pamięć, uczy myślenia abstrakcyjnego oraz gry fair-play. Zalet wynikających z gry w warcaby można by się doszukiwać oczywiście więcej, np. zdolność do rywalizacji, zdyscyplinowanie, ćwiczenia w utrzymywaniu porządku czy rozwijanie zdolności manualnych. Po kilkutygodniowym treningu został zorganizowany klasowy turniej gry w warcaby.
Uczniowie przygotowali stanowiska, wylosowali sobie przeciwników i rozpoczęli rywalizację. Oczywiśc ie jedna godzina nie wystarczyła, aby wyłonić zwycięzcę. Niektóre mecze trwały po 30 minut. Ostatecznie zwyciężył Marcel Wardak. Zaraz po nim miejsce zajęła Klaudia Kustra i Mateusz Gastołek. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Ale na tym nie koniec. Dzieci dalej doskonalą swoje umiejętności. Za kilka tygodni następny turniej.
Akcja ekologiczna - segregacja śmieci
- 25
Na korytarzu w naszej szkole stanął kosz do segregacji odpadów. A wszystko to za sprawą przeprowadzonej akcji ekologicznej dotyczącej segregacji śmieci, która odbyła się 14 lutego 2020 r. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy pani wójt gminy Barciany Marty Kamińskiej. Przybyli również prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Barcianach pan Roman Świtaj, pan Jacek Sapela i pan Adam Prokop oraz społeczność szkolna z panią dyrektor Iwoną Spodyniuk na czele. Uczestnicy konkursu przeprowadzonego w trakcie mieli za zadanie prawidłowo segregować odpady. Naszą klasę reprezentowali uczniowie Nataniel Łukasiewicz oraz Szymon Szewczyk, którzy mają stać na straży prawidłowej segregacji. Dzięki takim akcjom nasze środowisko powinno stać się czyste.
Cezary Baumgart
WALENTYNKI
- 2
PROJEKT "ANTARKTYDA"- KLASA DRUGA
- 68
Podczas minionego tygodnia klasa II z wychowawczynią Martą Niską pracowała metodą projektu. Tematem była Antarktyda, a wszystko za sprawą niesamowitej lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda”. Głównym celem było poznanie warunków życia na Biegunie Południowym. Uczniowie bogacili swoją wiedzę korzystajac z podręczników, albumów, map, globusów, książek, oraz zasobów internetowych, oglądali także filmy o Antarktydzie. Samodzielnie przygotowywali prezentacje o wybranym zwierzęciu żyjącym na Antarktydzie. Wspólnie stworzyli przepiękną wystawę. Wędrując śladami pingwina Elegancika gromadzili słownictwo o bohaterze i redagowali opisy, rozwiązywali zagadki, krzyżowki, rebusy związane z lekturą. Wspólnie ustalali kolejnosć wydarzeń w lekturze, aby móc przygotować się do ustnego opowiadania fragmentów lektury. Dokonywali obliczeń zegarowych, kalendarzowych, obliczali długość trasy, którą przebyły pingwiny. Wykonali makietę zaczarowanej zagrody, redagowali zaproszenia dla pingwinka na rybną ucztę, tańczyli pingwini taniec. Podczas projektu powstały ciekawe prace plastyczne- góry lodowe z woreczków foliowych, wydzieranki, pingwiny z kubeczków styropianowych. Na koniec z ogromnego kartonu skonstuowano sylwetę pingwina tzw. fotobudkę i każdy mógł zrobić sobie zdjęcie, zamieniając się w bohatera lektury.
HARMONOGRAM LEKCJI OTWARTYCH
Harmonogram lekcji otwartych prowadzonych w Szkole Podstawowej w Windzie w ramach zajęć matematycznych z klasą piątą.
1. 20 lutego 2020r.
2. 19 marca 2020r.
3. 16 kwietnia 2020r.
4. 28 maja 2020r.
Chcąc podzielić się wiedzą i doświadczeniem, zapraszam w szczególności nauczycieli stażystów oraz nauczycieli kontraktowych do udziału w zajęciach, a następnie do ich omówienia.
Danuta Staruch- Wilamowska
Archiwum Aktualności